Masaż Gua Sha

CUDtoTY

Nazwa Gua Sha pochodzi od dwóch chińskich słów oznaczających „skrobać” (gua) oraz „czerwona wysypka” (sha), które w dużym przybliżeniu oddają sposób przeprowadzenia zabiegu.

Jest to tradycyjna wschodnia technika leczenia, w której stosuje się jednokierunkowe „naciskanie” nasmarowanej powierzchni ciała w celu celowego wytworzenia przejściowych wybroczyn terapeutycznych reprezentujących wynaczynienie krwi w tkance podskórnej.

Podczas masażu Gua sha stopniowo pojawiają się małe czerwone wybroczyny (czasami brązowe, niebieskie, ciemnoczerwone lub prawie czarne). Często występuje uczucie podekscytowania i ożywienia. Masaż ma natychmiastowy wpływ na ostry ból, który czasami całkowicie ustępuje. Ustają nudności i wymioty, świszczący oddech i duszność zmniejszają się lub całkowicie ustępują. Badania nad biomechanizmem Gua Sha, a także rolą powięzi w akupunkturze i innych technikach terapeutycznych sugerują, że specyficzne mechaniczne i procesowe aspekty Gua Sha mają znaczenie fizjologiczne. Gua sha może obniżyć gorączkę i zmienić przebieg ostrej choroby, a także zmniejszyć objawy zapalne w chorobach przewlekłych.

W przypadku stosowania masażu Gua-Sha na twarzy zabieg doskonale porusza zastaną limfę, wraz z którą pozbywamy się toksyn z organizmu, oczyszcza nasze pory poruszając Qi. Wzmacnia osłabione mięśnie, wygładza skórę redukując widoczność zmarszczek. Masaż pomaga pozbyć się worków i cieni pod oczami, a także rozjaśnić zmiany w kolorycie skóry. Dzięki niemu nasza skóra staje się bardziej napięta, odżywiona i nabiera pięknego koloru. Masaż płytką rozluźnia nasze mięśnie, a dobrze zastosowany może wyleczyć nawet zaburzenia czynności stawów skroniowo żuchwowych. Aby osiągnąć dobre efekty, istotnym jest, żebyśmy wykonywali zabieg 1-2 razy w tygodniu. Wtedy możemy poznać jego pełną moc, ponieważ efekty się kumulują. Zabieg wykonany raz nie zmieni za dużo w wyglądzie naszej skóry, ale zabieg wykonywany regularnie przed dłuższy okres czasu może zdziałać cuda. Rezultaty zabiegów są zależne od wieku, konstytucji, typu skóry i przebytych chorób.

masaż gua-sha

Przeciwwskazania do zabiegu:

Zobacz efekty naszych działań

logo

Jeśli masz jakieś pytania - skontaktuj się z nami!