Bańki ogniowe

CUDtoTY

Stawianie baniek ogniowych to bardzo stara, tradycyjna metoda leczenia wielu chorób. Stosuje się je zazwyczaj w przypadku leczenia przeziębienia i innych chorób grypopodobnych. Równie często wykorzystuje się bańki ogniowe w zapaleniu oskrzeli. Jednak niewiele osób wie, że bańki można stosować też w wielu innych przypadkach, np. w leczeniu różnorodnych chorób układu kostno-stawowego, w celu likwidacji lub zmniejszenia zaburzeń pracy układu trawiennego, jak również w przypadku chorób układu nerwowego (nerwobóle, bóle mięśni).

Znana i popularna w różnych systemach medycznych, obecna również w medycynie zachodniej. Często zalecana przez lekarzy rodzinnych.  Metoda ta jest niezwykle skuteczna w celu rozgrzania, poruszenia zastojów oraz usunięcia toksyn z organizmu. W miejscach, w których stawiane są bańki powstaje przekrwienie, dochodzi do pęknięcia podskórnych naczyń krwionośnych. Dzięki temu ciało odbiera to działanie jako bodziec do wytworzenia dużej ilości nowych ciał odpornościowych. Pobudza to organizm do walki z infekcjami i zapobiega ich powstawaniu, a także namnażaniu wirusów.

Poprzez podrażnienie receptorów skóry mięśni i powięzi bańki ogniowe działają przeciwbólowo, odkwaszają, oczyszczą chore tkanki, dożywią je i natleniają. Pobudza się przemiana materii, więc organizm szybciej wydala szkodliwe substancje będące przyczyną dolegliwości bólowych i stanów zapalnych. Bańki wpływają na rozluźnienie mięśni, eliminują napięcia mięśniowe i skurcze. Przynoszą ulgę w przypadku bólu napiętych mięśni pleców, karku oraz szyi.

Bańki ogniowe w medycynie chińskiej stawia się na punktach akupunkturowych, wzdłuż przebiegu meridianów. Stawianie baniek trwa jednorazowo zwykle około 10-25 minut. Zazwyczaj zabiegi leczenia bańkami powtarza się w kilku seriach. Codziennie lub co drugi dzień. Bańki z powodzeniem można łączyć również z innymi metodami leczenia co daje szybkie i zadowalające efekty.  

bańki ogniowe

Przeciwwskazania do zabiegu:

logo

Jeśli masz jakieś pytania - skontaktuj się z nami!