Akupunktura kosmetyczna

CUDtoTY

Akupunktura kosmetyczna jest systemem wykorzystującym techniki starożytnej medycyny chińskiej w celu zmniejszenia objawów starzenia. Jest znakomitą alternatywną metodą odmładzania. Alternatywą dla botoksu, mikrodermabrazji, peelingów chemicznych lub innych zabiegów, mających na celu powstrzymanie widocznych objawów upływu czasu.

Oparta na zasadach holistycznych, traktuje ciało człowieka jak jednolitą całość. Jest metodą naturalną, nie wpływającą na mimikę twarzy i nie powodującą zniekształcenia rysów. Wywiera wpływ poprzez oddziaływanie zarówno miejscowe na oznaki starzenia się, jak i poprzez wpływ na procesy ogólne, bowiem jej działanie odżywia i przywraca funkcję narządów i układów wewnętrznych przez nakłuwanie biologiczne aktywnych punktów akupunkturowych. Poprawa lub przywracanie zewnętrznego wyglądu są osiągane poprzez uzyskanie właściwego funkcjonowania zarówno wnętrza organizmu, jak i samej skóry.

Akupunktura kosmetyczna może zmniejszyć objawy upływającego czasu nawet do kilkunastu lat. Wpływ zabiegów, już po pierwszej sesji, może dawać zadziwiające efekty. Poprawia krążenie krwi i energii, odżywia skórę, wygładza zmarszczki, poprawia metabolizm komórek skóry oraz stymuluje produkcję kolagenu, co widocznie poprawia jędrność i elastyczność skóry. Zmniejsza napięcia mięśni mimicznych twarzy i napięcia w ciele. Stosowana systematycznie zapobiega opadaniu skóry. Zaleca się odbycie od 12 do 15 zabiegów w dwa i pół miesiąca, a następnie zabiegów przypominających, co cztery- sześć tygodni.

Każda osoba poddająca się zabiegom akupunktury kosmetycznej jest traktowana indywidualnie w zależności od problemów zdrowotnych oraz celów kosmetycznych. W zależności od potrzeb igły do akupunktury są umiejscawianie w konkretnych obszarach ciała: twarzy, szyi, głowy, kończynach. Pozostają w miejscu wkłucia od 20 do 45 minut. Igły stymulują komórki skóry poprzez poprawę krążenia krwi, co z kolei zwiększa produkcję kolagenu i elastyny. Kolagen jest ważnym składnikiem tkanki łącznej, odpowiadającym za jędrność i sprężystość skóry. Poprawa lokalnego dopływu krwi i składników odżywczych oraz krążenia limfy wzmacnia i napina tkanki twarzy. Akupunktura wzmacnia także osłabione włókna mięśniowe twarzy poprzez stymulowanie lokalnych receptorów nerwowych, czego efektem jest poprawa napięcia mięśniowego oraz wypoczęty, zrelaksowany i młodszy wygląd twarzy.

Akupunktura nie zastępuje liftingu, utrzymuje jednak skórę w bardzo dobrej kondycji. W przeciwieństwie do botoksu, który ma dużą liczbę możliwych działań niepożądanych, akupunktura kosmetyczna jest bezpieczna. Rzadkie i niewielkie skutki uboczne to lekkie zasinienie lub krwawienie w miejscu wkłucia – jest to jednak całkowicie naturalne i holistyczne, zdrowe leczenie przeciwstarzeniowe, które ma na celu zmniejszyć drobne linie i zmarszczki. Akupunktura kosmetyczna pomaga zarówno kobietom jak i mężczyznom w naturalny sposób uzyskać jędrność skóry, utrzymać młodzieńczy wygląd skóry twarzy.

Korzyści, jakich możemy oczekiwać podczas korzystania z akupunktury kosmetycznej:

Przeciwwskazania do zabiegu:

logo

Jeśli masz jakieś pytania - skontaktuj się z nami!