Akupunktura antynikotynowa

wizytowka 1 1

Jak akupunktura pomaga w walce z rzuceniem nałogu nikotynowego?

Palenie w różnym stopniu uszkadza układ oddechowy, sercowo-naczyniowy i nerwowy organizmu człowieka. Jest jedną z ważnych przyczyn wzrostu zachorowalności i śmiertelności na nowotwory, przewlekłe zapalenie oskrzeli, choroby płuc, wrzody żołądka i dwunastnicy oraz marskość wątroby.

Zespół odstawienny w czasie abstynencji od palenia objawia się ogólnym osłabieniem, drażliwością, ziewaniem, brakiem smaku w ustach i języku, a nawet otępieniem psychicznym, uczuciem ucisku w klatce piersiowej, niepokojem i zaburzeniami czucia.

Według Medycyny Chińskiej wdychanie szkodliwych substancji zawartych w tytoniu przez długi czas powoduje brak równowagi pomiędzy yin-yang, dysharmonię qi i krwi w narządach zang-fu, meridianach.

Akupunktura w przypadku nałogu nikotynowego może ułatwić rzucenie palenia, szczególnie w pierwszym etapie, kiedy silna chęć zapalenia papierosa powoduje stres, niepokój, zmęczenie, ziewanie, łzawienie, nadmierne ślinienie, brak smaku w ustach, dyskomfort w gardle, uczucie ucisku w klatce piersiowej, nudności, wymioty, a nawet drżenie mięśni i zaburzenia czucia.

Nakłuwanie i stymulowanie punktów akupunkturowych związanych z systemem nerwowym i organami odpowiedzialnymi za zaspokajanie pragnienia nikotyny będzie regulowało qi i krew, równoważyło yin-yang, w celu usunięcia uzależnienia spowodowanego paleniem i przywrócenia równowagi w ciele i umyśle.

Podczas tych zabiegów igły umieszczane są w określonych punktach na ciele i/lub uchu, by zminimalizować objawy odstawienia, wzmocnić organizm i pokonać walkę z nałogiem.

 

Jakie korzyści przynoszą zabiegi akupunktury w walce w nałogiem?

  • Powodują niechęć do papierosów
  • Powodują mdłości, gdy następuje próba zapalenia papierosa
  • Powodują, że dym tytoniowy zaczyna przeszkadzać
  • Powodują, że następuje redukcja stresu związanego z rzucaniem nałogu

 Akupunktura przynosi bardzo dobre rezultaty, jeśli jednak chcemy rzucić palenie trzeba naprawdę chcieć zerwać z tym uzależnieniem. Kluczową rolą w walce z nałogiem odgrywa siła woli i poważne zaangażowanie się w zmianę starych nawyków, szczególnie, jeżeli używa się papierosów jako narzędzia do radzenia sobie z trudnymi emocjami lub lękami. Bez silnej woli nawet najlepsze metody mogą okazać się bezużyteczne.

Przeciwwskazania do zabiegu:

logo

Jeśli masz jakieś pytania - skontaktuj się ze mną!