Akupunktura

wizytowka 1 1

Medycyna Wschodnia jako część medycyny naturalnej to wiele uznanych od tysięcy lat metod, które służą leczeniu różnych chorób i dolegliwości. Przetrwała tak długo, bo jest niezwykle skuteczna i co najważniejsze, nie wykazuje ubocznych skutków leczenia. Medycyna Wschodnia traktuje człowieka jako całość, co pozwala na szybsze i lepsze rezultaty leczenia. Człowiek jest całością i żaden jego organ nie może funkcjonować samodzielnie w oderwaniu od reszty organizmu. Niedomaganie jednego narządu natychmiast oddziałuje na inne. Medycyna ta szuka i leczy prawdziwą przyczynę choroby, a nie tylko jej skutki.

Jedną z najważniejszych i najbardziej skutecznych metod Medycyny Wschodniej jest akupunktura. Głównie działanie akupunktury opiera się na teorii, że ludzkie ciało posiada własną energię życiową, która w zdrowym ciele przepływa wzdłuż 12 głównych kanałów energetycznych (meridianów) i 8 dodatkowych tzw. cudownych. Jeżeli przepływ energii jest zakłócony, wówczas wywołuje to dolegliwości bólowe oraz schorzenia różnego rodzaju. Akupunktura może pomóc zarówno przy dolegliwościach bólowych, ale i nie tylko. Często wykorzystywana jest przy leczeniu depresji, bezsenności, migren, zaparć czy też biegunek.

Wkłuwanie jednorazowych igieł w punkty na ludzkim ciele, zlokalizowane wzdłuż mieridianów i powiązane z konkretnymi chorobami, przywraca prawidłowy przepływ energii, a co za tym idzie równowagę fizjologiczną i metaboliczną, wzmacnia układ odpornościowy, poprawia ukrwienie i dotlenienie narządów wewnętrznych, naprawia tkanki i łagodzi ból. Powoduje zwalczenie przyczyny choroby przez nasz organizm, który zaczyna działać sprawnie.

Prawidłowo przeprowadzony zabieg akupunktury jest całkowicie bezpieczny dla pacjenta. Sama czynność wkłuwania igieł w ciało nie jest bolesna. Igły są cienkie, dlatego pacjent odczuwać może jedynie niewielkie mrowienie w miejscu, w którym są one wbijane i które bardzo szybko ustępuje. Czasami po nakłuciu zdarzają się krwawienia w miejscu nakłucia i niewielkie krwiaki. Zmiany te jednak znikają w przeciągu kilku dni i nie stanowią powodu do niepokoju.

Liczba wykorzystanych igieł jest zależna od dolegliwości. Sam zabieg trwa przez około 30 minut i dla uzyskania widocznej poprawy konieczne jest skorzystanie z serii 10-15 zabiegów. Przy niektórych schorzeniach poprawa stanu zdrowia następuje dopiero po kilku zabiegach, czasami akupunkturę stosuje się nawet przez okres 6 miesięcy. Liczba i częstotliwość zabiegów ustalane są indywidualnie.

Wiele prowadzonych badań w kierunku akupunktury dało obiecujące wyniki, które sprawiły, że Międzynarodowa Organizacja Zdrowia (WHO) uznała akupunkturę jako skuteczną metodę leczniczą wielu chorób, w tym w likwidowaniu bólów różnego pochodzenia.
W wielu badaniach klinicznych wykazano, że może przynosić lepsze efekty od typowego postępowania terapeutycznego. Dlatego można ją rozważyć przed wdrożeniem konwencjonalnych metod leczenia, w tym farmakoterapii lub w połączeniu z nimi.

Akupunkturę zaleca się przy:

Akupunktura i przeciwwskazania do jej wykonania:

logo

Jeśli masz jakieś pytania - skontaktuj się ze mną!