Cierpisz z powodu bólu?

Medycyna chińska każdą formę bólu traktuje jako oznakę stagnacji, którą należy rozproszyć, aby zredukować wszelkie nieprzyjemne doznania i sprawić, żebyś znów poczuł się lepiej.
???? Ból może manifestować się na wiele różnych sposobów i wpływać na różne obszary, narządy lub układy organizmu – bóle głowy i migreny, różne bóle stawów i mięśni, bóle menstruacyjne, bóle żołądkowo-jelitowe, bóle pleców itp. Przeprowadzono liczne badania i próby kliniczne stosowania akupunktury w leczeniu zarówno ostrych, jak i przewlekłych postaci różnych bolesnych stanów, które dały bardzo dobre rezultaty. Z reguły ostry ból szybciej reaguje na leczenie akupunkturą, podczas, gdy stany przewlekłe z uporczywymi postaciami bólu zwykle potrzebują więcej czasu.
ból
W leczeniu bólu za pomocą akupunktury wykorzystywane są zarówno punkty miejscowe, jak i dystalne, co pozwala na większy komfort podczas zabiegu. Już po pierwszym zabiegu akupunktury odczuwalna jest poprawa w postaci uwolnienia, ukojenia i odblokowania zastojów w okolicy, w której odczuwany jest ból. Jednak ważne jest to, by zrozumieć, że akupunktura nie zapewnia magicznego rozwiązania „jednego zabiegu”. Często potrzeba trochę czasu, aby odblokować przewlekły ból i wprowadzić równowagę i harmonię w przepływie energii. Konsekwentne i regularne leczenie, aż do ustąpienia bólu jest kluczem do powrotu do zdrowia. W zależności od nasilenia objawów czy czasu trwania choroby potrzebnych jest od 3 do 10 zabiegów. Zalecane są też dodatkowe zabiegi podtrzymujące i uzupełniające. Częstotliwość zabiegów może być różna i zależna od nasilenia objawów. Zazwyczaj jest to 1-2 razy w tygodniu.
???? Wraz ze stosowaniem akupunktury można pomóc swojemu organizmowi w szybszej regeneracji, postępując zgodnie z zalecanymi prostymi zmianami w swoim stylu życia, takimi jak wystarczające nawodnienie, zdrowa dieta i ewentualnie przyjmowanie ziół lub suplementów w celu dalszego zmniejszenia stanu zapalnego. Można też dodatkowo lub niezależnie stosować:
✔️Akupresurę
✔️Moksę/Lampę cieplną
✔️Qi Gong