Akupunktura a suche igłowanie

❤ Akupunktura wywodzi się z Tradycyjnej Medycyny Chińskiej (TCM) ☯. Podstawą jej stosowania jest znajomość przebiegu meridianów, czyli kanałów energetycznych????. Nakłucie punktu w określonym miejscu wywołuje reakcję określonego obszaru organizmu. Działanie akupunktury polega na uregulowaniu krążenia energii w ciele, co może nastąpić tylko w wyniku precyzyjnego wkłucia we właściwy punkt lub punkty????. Punkty akupunkturowe dzielą się na kilka rodzajów, ale jedynie wiedza oraz doświadczenie terapeuty gwarantują efekt zastosowanej terapii. Skuteczność zabiegów to temat wielu opracowań naukowych.
Suche igłowanie????, czasami nazywane medyczną akupunkturą czy igłoterapią, choć na pierwszy rzut oka wygląda bardzo podobnie, to akupunkturą nie jest. Miejsca wkłucia igieł w zabiegach suchego igłowania wybierane są poprzez badanie palpacyjne i mają związek z mięśniowo-powięziowymi punktami spustowymi ????. Terapeuta po przeprowadzeniu diagnostyki palcami znajduje punkt spustowy, a następnie go nakłuwa.
W przeciwieństwie do akupunktury, która ma w założeniu leczyć całe ciało, suche igłowanie jest ograniczone wyłącznie do narządu ruchu ????. Efekty zabiegu mogą być natychmiastowe, jednak pierwszą reakcją po zabiegu jest duża bolesność miejsca objętego zabiegiem, a także niewielkie wylewy podskórne. Wynika to z dezaktywacji punktów spustowych.
Po zabiegach akupunktury bolesność miejsca w żadnym miejscu objętym wkuciem nie występuje. Efekty zabiegów, zwłaszcza przeciwbólowych, również są natychmiastowe. ❤
logo

Jeśli masz jakieś pytania - skontaktuj się ze mną!