Akupunktura kosmetyczna

Akupunktura kosmetyczna opóźnia i zmniejsza procesy starzenia się skóry.‼️❤️
Nakłucia igłami ? poprawiają krążenie ? i mikrokrążenie w obrębie twarzy co stymuluje komórki skóry do procesów regeneracji, zwiększenia produkcji kolagenu oraz elastyny. ❤️
Kolagen to naturalne białko występujące w ludzkim ciele określane również mianem białka młodości ?. W skórze występuje go aż 40 proc.‼️‼️ Włókna kolagenowe tworzące elastyczną sieć o grubych oczkach ?, pełnią funkcję rusztowania skóry. Kolagen wraz z elastyną nadaje skórze niezwykle istotne fizyczne właściwości: napięcie i elastyczność. ?️‍♀️
W organizmie młodej i zdrowej osoby kolagen jest automatyczne wytwarzany i podlega ciągłej wymianie, regenerując w ten sposób uszkodzone tkanki. Okres takiego prawidłowego, połowicznego rozpadu, to średnio 60 dni. Wraz z wiekiem włókna kolagenowe twardnieją i scalają się ze sobą, co powoduje utratę elastyczności skóry. ? Organizm traci też zdolność do odtwarzania włókien kolagenowych. ? Oznacza to, że więcej komórek kolagenu naturalnie obumiera, niż jest przez organizm produkowanych. Proces ten zaczyna się dziać już w okolicach 26 roku życia ‼️‼️ Potęgują go m.in. takie czynniki jak:
➡ stres, ?
➡ choroby, ?
➡ intensywny wysiłek fizyczny, ?‍♀️
➡ papierosy, alkohol ?
➡ a nawet warunki atmosferyczne. ?
Około 40 roku życia włókna kolagenowe zaczynają zanikać i powstają zmarszczki. ?
U kobiety przechodzącej menopauzę w ciągu zaledwie dwóch lat dochodzi do utraty kolagenu o 20 proc. większej od zdolności jego odbudowy. Podobnie dzieje się w długich okresach złego odżywiania, w przewlekłych chorobach, w stanach wyeksploatowania organizmu, np. nałogiem alkoholowym lub narkotykowym.
❤️ Co powoduje zabieg akupunktury kosmetycznej?❤️
Przede wszystkim opóźnienie i zmniejszenie procesów starzenia się skóry. ❤️
Podczas zabiegu podrażniane są włókna kolagenowe, które gwałtownie kurczą się do pierwotnej długości.
Poprawa krążenia krwi ? w obrębie twarzy wiąże się z wydajniejszym dostarczaniem tlenu oraz substancji odżywczych do komórek skóry. Zabieg ten powoduje, że twarz staje się bardziej wypoczęta, odprężona, odświeżona oraz odmłodzona. ? Stymulacja receptorów nerwowych znajdujących się na twarzy rozluźnia włókna mięśniowe poprawiając ich napięcie.
Akupunktura kosmetyczna pomaga w:
➡ redukcji i spłycaniu zmarszczek
➡ ujędrnieniu skóry twarzy
➡ redukcji, uelastycznieniu i zmniejszaniu blizn
➡ poprawie napięcia twarzy
➡ odżywieniu wyglądu twarzy
➡ poprawie samopoczucia
➡ poprawie mikrokrążenia i kolorytu skóry
➡ poprawie owalu twarzy
➡ z zastosowaniem akupunktury klasycznej, pomaga w usunięciu przyczyny